W sprawie pomówień Andrzeja Szuberta ("opolczykpl")

W związku z opublikowanym artykułem Andrzeja Szuberta („opolczykpl”) na blogu opolczykpl.wordpress.com, pt. „Bolesław II Pogański, czyli o tym, jak turbo-katolik Artur W z koła naukowego historyków Uniwersytetu Judeojagielońskiego robi za kościelnego fałszerza historii państwa Piastów…”, informuję, że tekst artykułu pod przykrywką polemiki publicystyczno-naukowej pełny jest przekłamań, inwektyw i epitetów wymierzonych w moją stronę oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Andrzej Szubert bezpodstawnie nazywa mnie „turbo-katolikiem”, „turbo-germanem” „fałszerzem historii państwa Piastów”, „merdając posłusznie ogonem żydo-katolickiej kościelnej zwierzchności”, ponadto stwierdza, że „łżę”, „mataczę”, a uczelnię, której jestem absolwentem nazywa „Uniwersytetem Judeojagielońskim”. Używając tego typu zwrotów, Andrzej Szubert dyskwalifikuje się z poważnej i merytorycznej dyskusji.
Ponadto, autor artykułu udostępnił moje dane, a także fotografię, której jestem właścicielem bez mojej zgody, publikując również bezprawnie wizerunki osób trzecich (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 oraz 216 §2 i 212 KK.). Znieważanie za pomocą środków masowego komunikowania podlega grzywnie, karze pozbawienia wolności albo ograniczenia wolności do roku. W związku z tym, żądam od autora bloga usunięcia kłamliwych informacji na mój temat, usunięcia fotografii, której nie jest ani autorem, ani nie uzyskał zgody na jej użycie, usunięcia inwektyw pod adresem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W przypadku niezastosowania się do powyższego żądania przez Andrzeja Szuberta, sprawa zostanie przekazana organom ścigania oraz władzom Uczelni.

Artur Wójcik

Komentarze

 1. Hah, panie Wójcik proszę się nie przejmować, to jest typowy turbolechicki ściek inwektyw, nie pierwszy raz pan to widzi i nie ostatni. Ale uważam, żeby pan nie czekał aż opolczykpl.wordpress.com usunie tą treść, najpewniej nie usunie, tylko idź pan od razu na policję, zgłaszaj pomówienie, bezprawne użycie wizerunku i ujawnienie danych osobowych. Mam pytanie, czy był wśród nich adres zamieszkania, nr. telefonu, adres e-mail? Jeśli tak, większa szansa że się nie wywinie.
  A tak z innej beczki, oni chcą być ultra-polscy, ultra-słowiańscy, ultra-pogańscy, nienawidzą "turbokatolskich, szwabsko-watykańsko-maskońsko-ufoludzko-żydowskich, obrzezanych, koszernych, pejsatych czujów*" i opolczykpl.wordpress.com w tym przoduje, a tak mi się coś wydaje, że 'Szubert' to nie jest nazwisko o polskim rodowodzie...

  *-tu zastąpiłem bardziej dosadne słowo łagodniejszym, ale brzmiącym tak podobnie, że wiadomo o jakie chodzi, z resztą to nie odbiega od standardowej mowy turbolechitów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy odpowiedniej ekwilibrystyce jak najbardziej przejdzie jako polskie. Przecież oni potrafią odczytać na jakiejś starożytnej tabliczce jako pralechickie "szyld".

   Usuń
  2. Panie Bartoszu
   Heh, w sumie prawda.

   Usuń
 2. Panie Wójcik, niech się pan skontaktuje z osobami, które zostały oszkalowane przez opolczyka i jego świtę, i razem wnieście pozew zbiorowy do sądu, razem idźcie na policję. Może uzbiera się tyle zarzutów, żeby zamknąć cały blog opolczykpl.wordpress.com.

  OdpowiedzUsuń
 3. I bardzo dobrze takiego typu zachowania trzeba potępiać, a ich autorów wykluczać z kulturalnej dyskusji, jeżeli jedyne co potrafią to rzucać epitetami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze, ostrzy to się nóż, a chama tępi.

  seczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. No i co? Sprawa wyjaśniła się? Szubert usunął kłamliwe informacje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dołączył do Opolczyka Czesław Białczyński (http://bialczynski.pl/2017/02/13/opolczyk-blog-polski-boleslaw-ii-poganski-czyli-o-tym-jak-turbo-katolik-artur-w-z-kola-naukowego-historykow-uniwersytetu-judeojagielonskiego-robi-za-koscielnego-falszerza-historii-panstwa-piastow/) ze swoją własną porcją inwektyw. Łaskawie nawet (zapewne chwilowo) Mistrz wybaczył Opolczykowi herezję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informację. Będziemy interweniować.

   Usuń
  2. Redakcjo SA nie ma co czekać niech panowie idą na policję i tego chama ukrócą.

   Usuń
 7. Przepraszam za offtopiic, ale dopiero teraz dowiedziałem się że w najnowszym numerze "Świat Wiedzy: Historia" ukaże się artykuł "
  Tajemnica słowiańskiego genu - Czy to możliwe, że w naszych żyłach płynie perska krew?"
  Czy mógłbym prosić redakcję Sigillum Authenticum o zrecenzowanie tego artykułu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być offtopic. Postaramy się dotrzeć do tego artykułu i go omówić na łamach naszego bloga.

   Usuń
 8. Takich ludzi to powinno się zamykać w więzieniu w izolatce

  OdpowiedzUsuń
 9. Po pierwsze, w całym artykule nie jest pan wymieniony z nazwiska więc nie ma mowy o upublicznieniu danych osobowych. Po drugie jeśli chodzi o prawo do rozpowszechniania wizerunku to jeśli osoba na zdjęciu jest tylko szczegółem większej całości to jest dopuszczalne takie rozpowszechnianie. USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych" Rozdział 10 Art.81. Czyli jeżeli nie było to "selfie" to każdy to zdjęcie może wykorzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przywołany artykuł 81 głosi "1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
   1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
   2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza."
   Z opisu nie wynika by artykuł 81 miał zastosowanie.

   Usuń
 10. "Offtopic", "sigillum authenticum" ... "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".

  Poza tym, jeżeli już trzeba się popisać znajmościa angielskiego, to przynajmniej należy uzywać formy standardowej, czyli "off-topic" albo "off topic".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz